Od nas
- Wykład: Inwestowanie w czasach polskiego ładu i wysokiej inflacji+
Wykład wygłoszony podczas VIII Zjazdu Austriackiego w Nowym Sączu 20 listopada 2021 r.
- „Kiedy warto? A kiedy warto odpuścić? O fundacji rodzinnej” – z cyklu “Rozmowy przy śniadaniu”+
Prezentacja wniosków i doświadczeń prawników z Kancelarii Orzechowski oraz eksperta podatkowego z grupy Enodo po roku od wejścia w życie ustawy o fundacji rodzinnej. Rozmawialiśmy o celach i składowych fundacji rodzinnych oraz o tym, jak mądrze gospodarować majątkiem w ich ramach.
Ważnym wątkiem, który poruszyliśmy był temat wiarygodności fundacji rodzinnej. Jednym z istotniejszych elementów jej budowania może być współpraca z profesjonalnymi podmiotami zajmującymi się zarządzaniem aktywami.
- Mecenat nad książką “Nadchodzi osobliwość” autorstwa Raya Kurzweila+
Esej najsłynniejszego piszącego wynalazcy i futurologa, który od 2012 roku pełni funkcję dyrektora technicznego firmy Google. Fascynująca opowieść o przyszłości człowieka, prezentująca tezę, że przeznaczeniem naszej cywilizacji jest fuzja człowieka z maszyną, a w życiu nie ma przypadków, więc jeśli coś nas zaskakuje, to znaczy, że nie odkryliśmy jeszcze wzoru tego zjawiska. Zaciekłym wrogiem Kurzweila jest Nassim Nicholas Taleb, który uważa, że są dziedziny życia, których nie da się odwzorować inżynieryjnie.
- Mecenat nad książką “Niepoprawnie politycznie przewodnik po kapitalizmie” autorstwa Roberta Murphy’ego+
Inspirująca lektura dla wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o zasadach funkcjonowania wolnorynkowej gospodarki, rynku pracy i systemu bankowego – kwestiach, w których nieustannie ścierają się zwolennicy wolnego rynku z etatystami. Ron Paul, wieloletni kongresmen i kilkukrotny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, określił przewodnik jako “bezcenny wstęp do wolnorynkowej ekonomii”.
- Mecenat nad Instytutem Ludwiga von Misesa+
Ufundowany w sierpniu 2003 r. we Wrocławiu Instytut to niezależny ośrodek badawczo-edukacyjny non profit, który odwołuje się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej.
Od 2013 wspieramy Instytut obejmując jego działania mecenatem.